v žití ze mě občas vypadne i to, z čeho mohou mít užitek i jiní a tady Vám to chci dát

USB RFID Proximity reader EM-4100 125KHz format

February 11, 2014 v HAM, Elektro od Michal

Pokud jste si jako já objednali RFID čtečku (http://www.amazon.com/Proximity-Sensor-Reader-Security-125KHz/dp/B00HM2BQSY nebo http://www.ebay.com/itm/USB-RFID-Proximity-Sensor-Smart-EM-4100-ID-Card-Reader-Security-125KHz-/), zjistíte že čísla ven lezoucí nejsou zrovna v očekávaném formátu.

Zařízení se tváří jako USB HID zařízení, konkrétně další klávesnice, a přečtené ID karty (není ID jako ID) se sype rovnou na pozici kurzoru. Prvním předpokladem je že máte zvolenou anglickou klávesnici (EN/US nebo EN / United States Internation) jinak uvidíte v našich končinách leda diakritické znaky.
Teď jste ve stavu, kdy po přiložení čipu se vám na pozici kurzoru nasází deset číselných znaků, které však stále neopovídají úplnému ID karty. Pro změnu formátu čtěte dále ... (4H8D, 6H8D, ...)

Oněch zobrazovaných deset číselných znaků odpovídá spodním čtyřem bajtům ID karty v desítkovém formátu. Tohle je defaultní nastavení výrobce, které však lze změnit nastavením pájecích propojek.

To už se ale musíte podívat na střeva. Pro rodělání je třeba odšroubovat čtyři šroubky ukryté pod nožičkami. Pájecí plošky uvidíte úplně u kraje DPS na straně s diodou LED.

Nikde, ani na stránkách výrobce (http://www.sycreader.com/), nejsou kombinace pájecích propojek popsány. Proto pro kýžený formát následuje metoda zkoušení pokusu a omylu.

Moje volba pro požadovaný formát - plné ID ve formátu HEXa - odpovídala propojení třetí pájecí plošky. Zkoušení lze dělat i v režimu OnFly, pouze přizemňujete nožičky MCU, který při dekódovýní manchesteru právě podle kombinace uzeměných pinů pozná požadovaný výstupní formát.

 

Odpovědět

Komentáře k tomuto příspěvku jsou zakázány.